Üretim Aşamaları 

Poşet Üretimi Nasıl Yapılır ?

         BASKILI POŞET SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ.

 

Baskılı poşet siparişi vermeden önce.

www.bardakciplastik.com sitesini ziyaret ediniz.

 

Taşıma çantanızın üzerine Firmanızın adı, adresi, telefonu varsa logosu, e-mail ve web adresini yazdırınız.

Taşınacak ürün çeşidinize göre asgari ve azami boy ve ölçülerini belirleyip mümkünse 2 farklı ebatta taşıma poşetinin yapılmasını sağlayınız.

Satmış olduğunuz ürününüzün maksimum ağırlığını tespit edip, poşetinizin bu ağırlığı yıpranmadan taşıyacak şekilde tasarlanmasını sağlayınız.

Satmış olduğunuz ürün çeşidine göre poşetinizin içinin görünüp, görünmemesi konusunu tespit ediniz.

Poşetinizin içinin görünüp/görünmemesi konusunu tespit ediniz.

Plastik reklâm poşetleri PE hammaddeden istenilen zemin renklerinde altı renk baskı imkanı ile çeşitli modellerde sunulmaktadır. Genel plastik poşet modelleri aşağıda listelenmiştir.

El geçme Mağaza Poşetleri, Mağazalarda en çok kullanılan poşet tipi olan ele geçme ve takviyeli poşetlerde istenilen ebat, kalınlık, zemin rengi ve altı renk ya da resim baskı imkânı sunuyoruz. Ayrıca yan ve/veya alt körük imkânı… El geçme mağaza poşetlerinde tek renk baskı için minimum üretim miktarı 100kg’den başlamakta üç renk poşetlerde 150 kg ve dört ve altı renklerde baskı özelliğine göre 500 kg -1000 kg olarak değişmektedir.

Yumuşak Saplı Mağaza Çantaları, Kulplu poşetlerde yine istenilen zemin rengi ve altı renk veya resim baskı imkânı sunuyoruz. Ayrıca yan ve/veya alt körük imkânı. Kuvvetlendirilmiş şık bir kulp için istek halinde çantanın üst kısmında üst körük verilebilmekte. Kulplu poşetlerde yine baskı renk sayısına göre minimum miktarlar değişmektedir.

Sert Saplı Mağaza Çantaları, İstenilen zemin renginde ve istenilen sap renk ve modellerinde lüks mağaza çantaları. Alt ya da yan körük verilebilen bu mağaza çantalarında farklı sap çeşitlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca malzeme özelliğine göre dört ya da altı renge kadar baskı yapılabilmekte, resim baskı uygulanabilmekte.

Modern Mağaza Çantaları, Karton çanta görünümünde uzun ömürlü plastik körüklü çantalar… Lüks bir ambalaj için eşsiz bir seçenek… İstenilen zemin renklerinde malzeme özelliğine göre dört ya da altı renge kadar baskı yapılarak kaliteyi yakalıyoruz. Modern çanta uygulamalarımızı ve diğer ürünlerimizi incelemek için ürün katalogumuzu ziyaret ediniz… Daha ayrıntılı bilgi almak için,


Fleksible Ambalaj Hakkında.

 

Flexible ambalajın başlangıç aşaması extruzyon işlemidir. Extruzyon, ısı ile eritilen granül halindeki hammaddenin, şekil vermek için bir kalıptan basınç yoluyla geçirilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında hammaddenin içine katılan renk konsantre granülleri ile plastiğe istenilen renk verilir. Kalıptan çıkan film merdanelerde levha haline gelir,soğutularak istenilen özelliklerde malzeme haline getirilir ve rulo olarak diğer aşamaya hazırlanır..

Extruzyon işlemi “Extruder” denilen makinelerde yapılır. Kullanılan yüksek teknoloji ve kullanım özelliklerine uygun hammadde ile istenilen özelliklerde mamul elde edilir. Plastiğin hangi tür poşet olacağı bu aşamada belirlenmiş olur. Körüklü poşetler ve atlet poşetler için bu aşamada malzemeye yan körükleri verilir.

Daha sonraki aşama film halindeki malzeme yüzeyine fotopolimer klişe vasıtası ile mürekkebin aktarılmasıdır. Bu aşama matbaa ünitelerinde uygulanır. Bu baskı film malzemenin rulolardan aktarılması işlemidir. Bu baskı tekniği flekso baskıdır. Nonwoven poşetlerimiz içinde özel boyalar kullanarak bu teknikle baskı yapmaktayız.

Ambalajınıza istenen son halini kesme ve dilimleme aşamalarında veriyoruz. Bizden size ulaşan bu son aşamada gerek rulolar gerekse torbalar insan gücü, estetik ve teknolojinin işbirliğiyle size sunulur.

AMBALAJ ÜRÜNÜNÜZÜN KARTVİZİTİDİR.

Çağdaş üretimin ve Markalaşmanın yolu :

1- Kaliteli ürün

2- Renk,dizayn ve uyum yönünden etkili ambalaj

3- Üretim sonrası destek

4- Doğru Reklam .., kombinasyonlarının bütünüdür.

 

Ambalaj ürünün tüketiciye en ekonomik yolla ulaşmasını sağlar.

 

Ürünün piyasada tutunabilmesinde; doğru ve etkili bir ambalaj malzemesinin seçimi çok önemli bir yer tutar.

Ambalajın en önemli görevlerinden biri her türlü evsel ve endüstriyel ürün için imalatçıdan müşteriye kadar uzanan yolda çok yönlü sağladığı korumadır.

Maksimum korumayı sağlayacak uygun ambalaj malzemesi kullanılmaz ise, örneğin gıda maddelerinin çoğu kıssa zamanda bozulur, kurur yada ıslanır, bu durum ise enzim ve bakteriler için uygun beslenme ortamı oluşturarak, sağlığa zararlı hale gelmelerine sebep olur.

Ambalaj bu bozulmayı önler, böylece çevresel atıkları azaltır, sağlıklı ürün zincirinin oluşmasında katkı sağlar.

Ambalaj malzemeleri çevresel atıkların artmasına neden olurmu? Hayır.. Çünkü, Ambalaj malzemeleri ürünleri hasardan, bozulmaktan, çalınmaktan ve kontrol dışı kurcalanmaktan koruyarak, önlediği atık miktarı, kendisinin neden olduğu atık miktarından çok daha fazladır.

Ambalajsız üretim daha mı ucuz olur? Hayır.. Çünkü sanılanın aksine ambalaj malzemesi ürünün imalatçısı. Dağıtımcısı, satıcısı ve son olacakta tüketicisi için birçok yönden maliyetlerin azaltılmasına neden olur.

Ambalaj, Üreticiler için, üretim aşamasında gelişmiş ambalajlama teknikleri sayesinde, otomatik ambalajlama veya otomatik dolum için tasarlanmış bir ambalajlama zinciri, üretici için, işçilik maliyetlerinden, zamandan, enerjiden, stok alanından, nakliyeden, üretim firelerinden, atıl ürün oluşmasından tasarruf sağlayarak maliyetleri düşürür.

Ambalaj, nakliye açısından taşımacılık yapan firmalara kolay stoklanma, az yer tutma, hasardan koruma, hafif ambalaj malzemesi kullanımı sayesinde düşük ağırlık sağlayarak, nakliyede yakıt, personel ve zaman tasarrufu sağlar.

 

Perakende satıcı için Ambalaj, hasarsızlık oluşturduğu için bozulmayı önler, atıkları azaltır.

 

Perakendeci için taşınma, kullanım kolaylığı, kullanım bilgileri, üretim tarihi ve bozulmayı önleyen ambalaj tasarruf demektir.

Ambalaj Koruyucudur, Çevrecidir.

Ambalaj Maliyeti Azaltır.

Ambalaj Üretici ile Tüketici Arasındaki Bilgi Kanalıdır.

Dış Ambalaj Firmanızın En Etkili İmajıdır.

Ambalaj En Etkili Reklâmdır.

Ambalaj Markalaşmanın Vazgeçilmez Unsurudur.

www.bardakciplastik.com